liste bildirim

banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Final Turu Öncesi Lider Beşiktaş Jimnastik Kulübü

IMG 9899Kocaeli Theness Otel’de 4 Ağustos 2015 tarihinden beri devam eden Türkiye İş Bankası Süper Satranç Liginde mücadele eden 14 takım ve 219 sporcu son hamlelerini yapıyor.
 
Süper Ligin 14 Ağustos 2015 tarihinde oynanan 12. tur müsabakalarının ardından, final turu öncesi takımlarımızın durumuna bir göz atalım:
 
Süper Ligin zirveyi bırakmayan takımı Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 12. tur müsabakalarında karşılaştığı rakibi Kayseri Şeker Spor Kulübünü; 6. masada FM Ufuk Sezen Arat ve 8. masada WCM Çağıl Irmak Arda’nın elde ettiği masa puanıyla mağlup etmeyi başararak, final turuna toplam 23 masa puanıyla ve lider olarak giriyor.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü ikinci ve üçüncü sırada takip eden takımlar Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü ve Türk Hava Yolları Spor Kulübü mücadelesinde ise galip gelen olmadı. Beraberlikle biten müsabaka sonunda aradaki farkı açan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, final turuna büyük bir avantajla giriyor.

Final turunda Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü ile karşılaşacak Türk Hava Yolları Spor Kulübü ikincilik şansını sürdürürken, 12. turda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü ile mücadelesini kazançla noktalayan T.S Alyans Satranç Spor Kulübü ise üçüncülük şansını sürdürüyor.
 
İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü- Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü karşılaşması, 4½ - 3½’luk bir skorla İstanbullu takımın lehine sonuçlanırken, beşinci masada Elvan Aşan-  WIM Svetla Yordanova mücadelesi günün en uzun süren müsabakası oldu. Aşan, elde ettiği yarım puanla takımına galibiyeti getirdi.
 
Final turuna girerken hala sürpriz sonuçlara gebe olan Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi 13. ve son turu yarın saat 10.00’da başlayacak, saat 17.00’de ise düzenlenecek töreni ile sporcu ve kulüpler ödüllerine kavuşacak.

 
 
IMG 9937

GM Yuriy Kuzubov - Tarsus Zeka Satranç Kulübü

IMG 0021

IM Demre Kerigan – Türk Hava Yolları Spor Kulübü

IMG 9980

IM Ekatarina Atalık - Kayseri Şeker Spor Kulübü & WGM Kübra Öztürk - Beşiktaş Jimnastik Kulübü

 IMG 9891
 T.S Alyans Satranç Spor Kulübü
 IMG 9886
 Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü
 
Turkish Chess Federation © 2014