liste bildirim

banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Beşiktaş Jimnastik Kulübü Zirveyi Bırakmıyor
IMG 9853Kocaeli’de gerçekleştirilen Türkiye İş Bankası Süper Satranç Liginde kıran kırana mücadele devam ediyor. Toplam 13 tur sürecek, ülkemizde ve dünyada ilgiyle takip edilen süper ligde, 13 Ağustos 2015 Perşembe günü oynanan 11. tur müsabakalarının ardından finale iki adım kaldı.
 
Sahip olduğu 21 puanla 12. tura tek başına lider giren Beşiktaş Jimnastik Kulübü, rakibi Ankara Demirspor karşısında rahat bir galibiyet elde ederek bugünü de kazançla noktaladı.
 
Zirvenin bir puan farkla en yakın takipçisi Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü ve 2014 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi Şampiyonu İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü mücadelesi 4½ - 3½’luk bir skorla Deniz Su Aquamatch lehine noktalandı. Oldukça çekişmeli geçen müsabaka sonunda İTÜ, 11. tur sonunda sahip olduğu on masa puanıyla dokuzuncu sıraya gerilemiş durumda bulunuyor. Diğer yandan Deniz Su Aquamatch’ın güçlü oyuncularından IM Vahap Şanal, altıncı masada karşılaştığı Ukraynalı sporcu IM Olexandr Bortnyk ile mücadelesinde Süper Ligdeki ilk mağlubiyetini bu turda aldı.
 
Türk Hava Yolları Spor Kulübü, 11. turda karşılaştığı rakibi Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü karşısında elde ettiği galibiyetle ilk üçteki yerini koruyarak rahat bir nefes aldı.
 
Süper Ligin iddialı takımları T.S Alyans Satranç Spor Kulübü ve Kayseri Şeker Spor Kulübü mücadelesi günün çekişmeli geçen müsabakalarından biriydi. Oldukça çetin geçen mücadele sonunda T.S Alyans S.S.K., Kayseri Şeker S.K.’nden 4½  masa puanı almayı başararak Süper Ligde ilk üçe girme iddiasını son iki tura taşıdı. T.S Alyans S.S.K’ne 11. tur galibiyetini getiren ise, ikinci masada GM Kıvanç Haznedaroğlu ve altıncı masada FM Ege Köksal’ın elde ettikleri masa puanları oldu. Kayseri Şeker S.K. ise beşinci sıraya gerilediği Süper Ligin 12. turunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile karşılaşacak.
 
Çallı Spor Kulübü, Ankara Demirspor Kulübü ve Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka Kulübü ise son iki tur öncesi Süper Ligden düşmeyi garantilediler.
 
Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, 14 Ağustos 2015 Cuma günü oynanacak 12. tur müsabakaları ile devam edecek.  


IMG 9830

GM Kıvanç Haznedaroğlu -  T.S Alyans Satranç Spor Kulübü

IMG 9827

IM Meilis Annaberdiev - Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü

IMG 9868

Tuna Tuncer - Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik Ve Spor Kulübü
FM Kağan Aydınçelebi – İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü 
 
Turkish Chess Federation © 2014