liste bildirim

banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Süper Ligde On Tur Geride Kaldı
IMG 9709Kocaeli Theness Otel’de, 4 Ağustos 2015 tarihinden beri devam eden Türkiye İş Bankası Süper Satranç Liginde, bugün oynanan çift tur müsabakalarının ardından on tur geride kaldı.
 
Onuncu tur sonunda liderliğini sürdüren Beşiktaş Jimnastik Kulübü, günün ilk turunda Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü, akşam turunda ise Tarsus Zeka Kulübü karşısında farklı bir galibiyet elde ederek süper lig şampiyonluğunun favori takımlarından olmaya devam ediyor.
 
Süper Ligin dokuzuncu ve onuncu turunda ligde kalma mücadelesi veren Çallı Spor Kulübü ve Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka Kulübü ile karşılaşan Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü, her iki tur sonunda elde ettiği kazançla şampiyonluk yarışında bir adım daha ilerledi ve zirvenin en yakın takipçisi konumunu sürdürüyor.
 
Dokuzuncu tura üçüncü sırada giren T.S Alyans Satranç Spor Kulübü, günün ilk turunda karşılaştığı rakibi Türk Hava Yolları Spor Kulübü ile masa puanlarını bölüşürken, onuncu turda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü karşısında aldığı mağlubiyet ile Süper Ligde beşinci sıraya geriledi. Türk Hava Yolları Spor Kulübü ise onuncu turda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü karşısında masadan galip ayrılarak elde ettiği avantaj ile Süper Ligde üçüncü sıraya yükseldi.
 
Kayseri Şeker Spor Kulübü, bugünkü rakipleri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ve Ankara Demirspor Kulübü karşısında elde ettiği 4 puanlık kazançla Süper Ligin 11. turuna dördüncü sırada ve daha iddialı giriyor.
 
İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü, dokuzuncu turda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü karşısında mağlup olurken, onuncu turda Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile karşılaşmasında masadan beraberlikle ayrıldı ve onuncu tur sonunda sekizinci sıraya gerileyerek şampiyonluk yarışında yara aldı.
 
Çallı Spor Kulübü ve hiç puanla tanışamayan Ankara Demirspor Kulübü ve Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka Kulübü ise düşme hattı üzerinde bulunuyor. 
 
Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, 13 Ağustos 2015 Perşembe günü oynanacak 11. tur müsabakaları ile devam edecek.  
IMG 9655

GM Sergey Volkov - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü

 IMG 9654
 GM Emre Can - İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü
IMG 9641 
 GM Alexander Moiseenko - Kayseri Şeker Spor Kulübü
 IMG 9709
 Kayseri Şeker Spor Kulübü – Ankara Demirspor Kulübü
 
Turkish Chess Federation © 2014