liste bildirim

banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Şampiyonluk Mücadelesi Devam Ediyor
IMG 9560Kocaeli’de gerçekleştirilen Türkiye İş Bankası Süper Satranç Liginde mücadele eden 14 takım ve 219 usta sporcu, hamlelerini şampiyonluk için yapmaya devam ediyor.
 
Hem ülkemizde hem de uluslararası arenada ilgiyle takip edilen, dünyanın ve ülkemizin usta sporcularının mücadele ettiği Süper Ligin 8. tur müsabakaları 11 Ağustos 2015 tarihinde oynandı.

Yedinci tur sonunda Süper Ligde ikinci sırada bulunan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, birinci sıradaki Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü karşısında masalardan iki beraberlik, dört kazanç ve iki kayıp ile ayrılarak puanını 15’e yükseltti ve zirvenin yeni sahibi oldu. Günün en önemli karşılaşmasında iki dünya yıldızı GM Wesley Soo ve GM Shakhriyar Mamedyarov maçı beraberlikle biterken; GM Dragan Solak,  GM Rauf Mamedov ve 16 yaş altı masalarında Cem Kaan Gökerkan ve WCM Çağıl Irmak Arda’nın elde ettiği kazançlar takımlarına galibiyeti getirdi. 5-3’lük skor sonrasında Süper Ligdeki ilk mağlubiyetini alan Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü ise ikinci sırada zirvenin en yakın takipçisi durumunda.
 
T.S Alyans Satranç Spor Kulübü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü mücadelesinde ilk iki masa erken beraberlikle biterken, maçın sonucunu diğer masalar belirledi. Karşılaşma sonunda beş masa puanı elde eden T.S Alyans Satranç Spor Kulübü, Süper Ligde üçüncü sıraya yükseldi.
 
 
Günün en çekişmeli maçı ise Türk Hava Yolları Spor Kulübü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü arasında geçti. İlk masada karşılaşan GM Ivan Cheparinov – GM Sergei Zhigalko mücadelesinde Zhigalko, vezir fedalı güzel bir oyunla masadan galip ayrılırken, üçüncü masada ise FM Serkan Soysal, rakibi IM Batuhan Daştan karşısında takımına bir masa puanı kazandırdı. Berberlikle biten çetin mücadele sonunda Türk Hava Yolları Spor Kulübü dokuzuncu tura dördüncü sırada giriyor.
 
Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü, Ankara Demirspor Kulübü karşısında; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü ise Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka Kulübü karşısında farklı galibiyet elde eden takımlar oldu.
 
Önümüzdeki turlarda sürpriz sonuçların alınacağı ve çekişmenin giderek artacağı Türkiye İş Bankası Süper Satranç Liginde şampiyonluk mücadelesi, 12 Ağustos Çarşamba günü saat 10.00’da ve 17.00’de oynanacak dokuzuncu ve onuncu tur müsabakaları ile devam edecek.   

IMG 9529

WGM Kübra Öztürk - Beşiktaş Jimnastik Kulübü

IMG 9553
 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
 IMG 9507


 
 
Turkish Chess Federation © 2014