liste bildirim

banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Süper Lig’de Altıncı Gün Geride Kaldı
IMG 9487Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi tüm heyecan ve coşkusuyla devam ediyor. Süper Ligde 9 Ağustos 2015 Pazar günü oynanan müsabakaların ardından yedinci tur geride kaldı.
 
Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü, bu tur sonunda da namağlup unvanını korumaya devam ediyor. İstanbullu güçlü takım bugün karşılaştığı rakibi Ankara Demirspor karşısında 7½ - ½’luk farklı bir galibiyet elde ederek tek başına liderlik konumunu sürdürüyor.
 
Zirvenin en yakın takipçisi Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü karşısında 6 masa puanı toplayarak bu tur sonunda ikinci sırada ki yerini korudu.
 
Kayseri Şeker Spor Kulübü ve süper ligin yükselişe geçen takımlarından Türk Hava Yolları Spor Kulübü karşılaşmasında 7 masa beraberlikle sonuçlanırken, üçüncü masada IM Batuhan Daştan - IM Oğulcan Kanmazalp mücadelesi maçın sonucunu belirleyen en kilit müsabaka oldu. Çetin mücadele sonunda Batuhan Daştan’ın elde ettiği galibiyet, takımı Türk Hava Yolları Spor Kulübü’ne iki puan kazandırdı.
 
T.S Alyans Satranç Spor Kulübü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü, bu turda elde ettikleri farklı galibiyetlerle şampiyonluk mücadelelerini sürdürüyorlar.
 
Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, 11 Ağustos 2015 Salı günü oynanacak 8. tur müsabakaları ile devam edecek.  

 
 

IMG 9491

Ankara Demirspor Kulübü- Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü

IMG 9464
 GM Sergei Zhigalko (Karamanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü)
 GM P.Harikrishna (İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü)
 IMG 9497
 IM Can Arduman - T.S Alyans Satranç Spor Kulübü
 DSC 0226
 IM Vahap Şanal, Tuna Tuncer (Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü),  FM Volkan Sevgi ( Tarsus Zeka Satranç Kulübü), IM Cemil Can Ali Marandi ( Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü), IM Batuhan Daştan (Türk Hava Yolları Spor Kulübü)
 DSC 0229
 
Turkish Chess Federation © 2014