liste bildirim

banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Deniz Su Aquamatch Zirvede
IMG 9237Kocaeli Theness Otel’de gerçekleştirilen Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, hem dünyadan hem de ülkemizden üst düzey usta sporcuların, takımlarını zirveye taşımak için verdiği kıyasıya mücadelelere sahne oluyor.
 
Süper Satranç Ligi’nde bugün oynanan çift tur müsabakalarının ardından altıncı tur geride kaldı.
 
Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü, sabah turunda Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü’nden 5, akşam turunda ise Tarsus Zeka Satranç Kulübü’nden 6 masa puanı toplayarak günü 4 puan kazançla noktaladı. Kuvvet ortalaması oldukça yüksek olan ve namağlup unvanını koruyan Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü yedinci tura tek başına zirvede giriyor.
 
Sabah turunda karşılaştığı rakibi T.S Alyans Satranç Spor Kulübü ile puanları bölüşen Beşiktaş Jimnastik Kulübü, altıncı turda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıt Spor Kulübüne karşı farklı bir galibiyet elde etti ve zirveyi bir puan fakla takip ediyor.

Genel olarak favori takımların kazandığı altıncı turun en kritik maçı İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü ve Türk Hava Yolları Spor Kulübü arasında geçti. Tüm masalarda çetin mücadelelerin yaşandığı, 3½ - 4½’luk bir skorla sona eren müsabakanın sonucunu ise altıncı ve sekizinci masalar belirledi. Altıncı masada IM Olexandr Bortnyk (2550) – IM Batuhan Daştan (2441) mücadelesi Batuhan’ın galibiyetiyle sonuçlanırken, sekizinci masada WCM Sude Hereklioğlu (1704) - Şevval Doğan (1699) mücadelesi beraberlikle sonuçlandı. Bu sonuçla birlikte Türk Hava Yolları Spor Kulübü, yedinci tura üçüncü sırada giriyor.
 
2015 Türkiye Satranç Süper Liginin güçlü takımlarından Kayseri Şeker Spor Kulübü ve T.S Alyans Satranç Spor Kulübü gün sonunda elde ettikleri üç puanla mücadeleye devam ediyorlar.
 
Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Kulübü ise beşinci turda Çallı Spor Kulübü, altıncı turda ise Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka Kulübü karşısında elde ettiği kazanç ile sıralamada rakiplerinin üzerine yerleşti.
 
Altıncı tur sonunda iki masa puanına sahip Çallı Spor Kulübü ve henüz puanla tanışmayan Ankara Demirspor Kulübü ve Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka Kulübü ise Süper Satranç liginin düşme hattında bulunuyor.
 
Türkiye İş Bankası Süper Satranç Liginde yedinci tur yarın saat 15.00’te başlayacak. 

 
IMG 9384
Tarsus Zeka Satranç Kulübü - Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik Ve Spor Kulübü
GMCHEPARINOVIVAN
 GM Ivan Cheparinov  - Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü
IMG 9296 
 WIM Khayala Isgandarova  - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
 IMG 9403
 GM Shakhriyar Mamedyarov - Beşiktaş Jimnastik Kulübü
IMG 9359 
 IM Mert Erdoğdu - Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik Ve Spor Kulübü
 
Turkish Chess Federation © 2014