liste bildirim

banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Süper Lig’de Dördüncü Tur
IMG 9132Türkiye İş Bankası Süper Satranç Liginde 7 Ağustos 2015 Cuma günü oynanan müsabakaların ardından dördüncü tur geride kaldı.
 
Dördüncü tura zirvenin ortağı olarak giren Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bugün karşılaştığı rakibi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nden 5½ masa puanı alarak beşinci tura ilk sırada giriyor. 
 
Süper Ligin şampiyon adaylarından Kayseri Şeker Spor Kulübü, Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü ile karşılaşmasında süper lig’deki ilk mağlubiyetini alırken; Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü 6-2’lik skor sonucunda elde ettiği kazanç ile yoluna kayıpsız devam ediyor. İkinci masada karşılaşan iki Büyükusta Barış Esen (2567) ve Ukraynalı rakibi Sergey A.Fedorchuk (2664) mücadelesi dördüncü turun dikkat çekici maçlarındandı ve masadan galip ayrılan Barış Esen oldu. Takımlar arasındaki dikkat çeken başka bir karşılaşma ise beşinci masada IM Ekatarina Atalık (2382) ve rakibi Gürcü sporcu GM Nana Dzagnidze (2573) arasında geçti. Çekişmeli müsabaka beraberlikle sonuçlandı.
 
Zirveyi yakından takip eden takımlardan İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü, dördüncü tur sonunda rakibi Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka Kulübü’nden 6½ masa puanı; Türk Hava Yolları Spor Kulübü ise Çallı Spor Kulübü karşısında 6 masa puanı toplayarak rahat bir galibiyet elde etti.
 
T.S Alyans Satranç Spor Kulübü, rakibi Ankara Demirspor Kulübü karşısında elde ettiği 6-2’lik skor ile günün kazançlı takımlarından olurken; birinci masada CM Atilla Köksal Yüksel (2103)-GM Ferenc Berkes ve beşinci masada 2012 Dünya Kadınlar Şampiyonu GM Anna Ushenina (2435)-WFM Julia Gökbulut (1975) mücadelesi beraberlikle biten, dikkat çekici maçlar oldu.
 
Dördüncü turun en çekişmeli mücadelesine sahne olan Tarsus Zekâ Satranç Kulübü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıt Spor Kulübü karşılaşması sonucunda ise takımlar puanları bölüşerek masalardan dört puan toplayabildi. Kocaeli ekibi böylelikle ilk puanını almış oldu.
 
Türkiye İş Bankası Süper Satranç Liginde beşinci tur yarın saat 10.00'da, altıncı tur ise 17.00’de başlayacak.

 

barisesenSergey A.Fedorchuk

Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka Kulübü - İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü 

 IMG 9148
 2012 Dünya Kadınlar Şampiyonu GM Anna Ushenina (2435)- T.S Alyans Satranç Spor Kulübü
IMG 9091 
 IM Vahap Şanal - GM Nana Dzagnidze - Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik Ve Spor Kulübü
 IMG 9134
 GM Sergei Zhigalko (2654) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
IMG 9163 
 WGM Betül Cemre Yıldız - Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü
IMG 9157 
 FM Ufuk Sezen Arat - Beşiktaş Jimnastik Kulübü

 

 
Turkish Chess Federation © 2014