liste bildirim

banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Süper Ligde İkinci Turun Ardından
IMG 8791Satranç severler tarafından ilgiyle takip edilen 2015 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Liginin bugün saat 21.05’te tamamlanan ikinci turu sonunda;
 
2014 Türkiye Satranç Birinci Ligi Şampiyonu Kayseri Şeker Spor Kulübü, rakibi Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü karşısında 5-3’lük bir galibiyet elde etti. Beraberlikle sonuçlanan GM Mustafa Yılmaz (2582)-GM Alexander Moiseenko (2710) mücadelesi günün ilgi çeken müsabakalarından biri oldu.
 
Takımında dünyanın en güçlü oyuncularından Wesley Soo’nun yer aldığı Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü karşılaşması 5.5-2.5’luk bir skor ile Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü’nün lehine sonuçlandı. Birinci masada karşılaşan GM Wesley Soo (2780)-GM Sergey Volkov (2599) mücadelesinde Wesley Soo, 23 hamle sonunda erken bir galibiyet elde etti.
 
İkinci turu beş beraberlik ve üç galibiyetle tamamlayan T.S Alyans Satranç Spor Kulübü, Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü karşısında elde ettiği 5½ - 2½’luk bir skor ile günün kazançlı takımlarından oldu.
 
Beraberlikle ile sonuçlanan Tarsus Zeka Satranç Kulübü- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü karşılaşmasında 8. masada mücadele eden Gizem Ayazmalı-Bengü Sena Ayan maçı günün en uzun süren partisi oldu. Gizem’in etkin savunma yaptığı müsabaka, 120 hamle sonunda beraberlikle sonuçlandı.
 
2424 Elo ortalamasına sahip, kadrosunda güçlü oyuncuları bulunan Türk Hava Yolları Spor Kulübü, rakibi Ankara Demirspor Kulübü ile mücadelesinde 6-2’lik rahat bir galibiyet elde etti.
 
Süper lige güçlü başlayan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bugün karşılaştığı rakibi İstanbul Teknik Üniversitesi ile mücadelesinde de 5-3’lük bir üstünlük elde etti.
 
Çallı Spor Kulübü, ilk turun aksine bugün rakibi Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka takımı karşısında elde ettiği 6-2’lik galibiyetle günün kazançlı takımlarından oldu.  

Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi 3. turu yarın saat 15.00’de oynanacak.

IMG 8810

IM Oğulcan Kanmazalp – IM Mert Yılmazerli – WIM Ekatarina Atalık

 

 IMG 8791
 GM Wesley Soo – GM Sergey Volkov
 
IMG 8824 
 GM Dragan Solak – GM Alexander Ipatov
 IMG 8875
 GM P.Harikrishna - İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü
 
Turkish Chess Federation © 2014